Базел победи Йънг Бойс и оглави класирането в Швейцария

1291 0

Един от съперниците на Лудогорец в Шампионската лига - Базел записа поредна победа в Швейцария. В дербито на 7-ия кръг "синьо-червените" победиха като домакини Йънг Бойс с 3:1. Българският национал Иван Иванов не взе участие в срещата.

Тимът на Паоло Соуза поведе набързо с 2:0 след попадения на Дарлис Гонзалес в 4-та и на капитана Марко Щрелер, разписал се в своя мач №300 с екипа на Базел. В 33-та минута Йънг Бойс намали след гол с глава на Рафаел Нуцоло, който след час игра спечели дузпа, която бе пропусната от Милан Гаич. Крайното 3:1 в полза на Базел оформи резервата Йочиро Какитани 9 минути преди края.

След този успех шампионите продължават да са лидери след 7-ия кръг с 19 точки - две повече пред Цюрих.