Барса разкова Ривър Плейт и за трети път е шампион на света

1787 0

Барселона победи Ривър Плейт във финала на Световното клубно първенство и за трети път спечели отличието в този турнир в историята си.

Успехът бе категоричен - с 3:0 и бе изкован от Лионел Меси и Луис Суарес. Уругвайската звезда, който вкара хеттрик на полуфинала срещу Гуанджоу Евъргранд, този път се разписа на два пъти. Другият "член" на тризъбеца - Неймар, се отчете с две асистенции.

Барселона диктуваше какво ще се случва на терена в този мач и не позволи на съперника си да се разгърне, с изключение на първите минути.
След няколко добри атаки, каталунците откриха резултата в 36-ата минута. Бускетс подаде към Неймар, който свали с глава за Меси. Аржентинецът не се поколеба и простреля Бороверо. В ситуацията обаче стражът на Ривър имаше претенции за игра с ръка на звездата.
След силен старт на второто полувреме, испанците поведоха в 49-ата минута с 2:0. Бускетс пусна пас по диагонал за Суарес, който стреля силно и прокара топката между краката на вратаря.
Крайното 3:0 оформи отново Суарес в 68-ата минута. Той получи подаване от Неймар и с глава прати топката в мрежата на Бороверо за трети път.
В 77-ата минута Аларио успя да отправи хубав удар към вратата на Браво, но топката мина над напречната греда. Малко по-късно и Мартинес стреля от границата на наказателното поле след хубава атака, но стражът на Барселона отклони топката.

С третата си корона каталунците стават абсолютен първенец по спечелени трофеи в този турнир. Досегашните отличия на Барселона са завоювани през 2009 г. и през 2011 г.