Атлетик спря голмайстора в Лигата и би Шахтьор с 1:0

Снимка: Getty Images / Guliver

1356 0

Испанският Атлетик (Билбао) не допусна голмайстор №1 в Шампионската лига Луис Адриано да се разпише във вратата му и спечели с 0:1 срещу Шахтьор (Донецк) мача си от петия кръг в група "Н". Единственото попадение отбеляза Микел сан Хосе в 68-ата минута. Защитникът се разписа, след като овладя центриране от фаул на Бенят и от линията на вратарското поле стреля под гредата за 0:1. По този начин баските си осигуриха класиране за третото място и участие в Лига Европа. За сметка на това от борбата отпадна беларуският БАТЕ (Борисов). Шахтьор загуби четвърти от последните си 19 домакински мача в Шампионската лига (9 победи). При последното си участие в Шампионската лига Атлетик (Билбао) завърши на четвърто място в групата с шест точки (сезон 1998/99). Гостите този път се справиха отлично с опазването на Луис Адриано, който е лидер в голмайсторската класация на групите в Шампионската лига с 9 гола. Бразилецът е само от едно попадение от рекорда на Кристиано Роналдо за най-много голове в групова фаза на един сезон. Португалецът вкара 10 пъти през миналия сезон.