Астана на Мъри издържа 51 минути преди да рухне в Лисабон

1339 0

Воденият от Станимир Стоилов тим на Астана загуби с 0:2 гостуването си на Бенфика от груповата фаза в Шампионска лига.

През първата част лисабонските "олри" имаха сериозно териториално превъзходство, но така и не можаха да вкрат гол. Най-чистото положение дойде в 30-ата минута, когато Жонас се освободи от защитник и стреля, но топката попадна право във вратаря Ерич.

Играчите на Станимир Стоилов действаха доста сигурно в защита и при всеки удобен момент се опитваха да контраатакуват, но така и не успяха да застрашат вратата на домакините.

В началото на втората част обаче Бенфика все пак стигна до попадение. Нико Гайтан получи топката пред наказателното поле, мина пусна си я покрай няколко защитници и стреля неспасяемо в мрежата на Астна - 1:0 в 51-ата минута.

В 62-ата падна и второто попадепние. Елизеу получи топката отляво в наказателното поле и намери Костас Митроглу на празна врата, който вкара. При повторението се видя, че гръкът е бил в засада, но съдията не отсъди нарушение.