Аржентинска драма: Бока Хуниорс елиминира Ривър Плейт след трилър с 5 гола (ВИДЕО)

384 0

Бока Хуниорс победи Ривър Плейт с 3:2 и така го отстрани на 1/4-финалите в турнира за Купата на професионалната лига в Аржентина.

Двубоят се проведе на 57-хилядния стадион "Mario Alberto Kempes" в Кордоба.

Победа за Бока в трилър с 5 гола

Още в десетата минута Мигел Борха изведе "червено-белите" напред в резултата, а в края на първото полувреме Мигел Мерентиел възстанови равенството.

В 62-рата минута 37-годишният Единсон Кавани се разписа за 2:1, а малко след това Мерентиел покачи на 3:1.

фенове на Бока Хуниорс

Дълбоко в добавеното време на втората част Пауло Диас намали на 2:3, но за 3:3 нямаше време...

Така Бока елиминира големия си съперник от надпреварата и сега предстои 1/2-финал срещу Естудиантес. Другият двубой от предпоследното "стъпало" пък е Велес - Архентинос.

Репортаж от Ривър Плейт 2:3 Бока Хуниорс