Англия громи, нов провал за швейцарците

5228 0

Англия спечели втора победа в група E от европейските квалификации. Селекцията на Рой Ходжсън надделя над Сан Марино като домакин с 5:0. На наполовина празния "Уембли" Фил Ягиелка наказа грешка на вратаря на гостите след корнер и с глава откри резултата. Уейн Рууни бе фаулиран в наказателното поле в 43-ата минута и сам вкара отсъдената дузпа за 2:0.

Новият голмайстор на Арсенал Дани Уелбек се възползва от пробив на Алекс Окслейд-Чембърлейн и вкара третия гол в 49-ата минута. Хубав удар на Андрюс Таунзенд от границата на наказателното поле се превърна в четвърти гол в 72-ата минута.

За капак Дела Вале си вкара автогол в 78-ата минута и оформи крайния резултат.

Литва спечели втора победа в групата след домакинско 1:0 над Естония. Гол на Микулинас в 76-ата минута.

Швейцария изненадващо загуби отново. Нещата не вървят под ръководството на Владимир Петкович, а поражението този път бе срещу Словения. Голът за домакините вкара добре познатият у нас Миливое Новакович в 79-ата минута от дузпа.