Аякс удържа аванса си и е на финал в Лига Европа

Снимка: Gulliver/GettyImages

1135 0

Аякс се класира за първи финал на голям европейски турнир от 1996 г. насам. Холандският тим загуби от Лион с 1:3 в реванша, но с общ резултат 5:4 се класира на финала на 24 май в Стокхолм, където ще спори с Манчестър Юнайтед.

Долберт откри за Аякс в 27-ата минута и върна попадението на чужд терен. Каспер Долберг проби по лявото крило, излезе сам срещу вратаря Антонио Лопеш и го прехвърли за 0:1.

В 44-ата минута Алекс Лаказет си изработи дузпа и след това я реализира за 1:1. Секунди преди почивката Лион стигна и до пълен обрат. Фекир проби отдясно, стигна почти до аутлинията и центрира към Лаказет, който на метър от голлинията, отклони в мрежата за 2:1.

През второто полувреме пресата на „хлапетата“ продължи, но чак в 81-ата минута Рашид Гезал се разписа за 3:1. В 84-ата пък гостите останаха с човек по-малко. Фиргефер повали Фекир пред наказателното поле и получи втори жълт картон. Въпреки това Аякс удържа резултата и стигна до сблъсък за трофея в Лига Европа.