Аякс тръгна ударно в Шампионска лига през новия сезон

Снимка: Guliver/GettyImages

2341 0

Полуфиналистът в Шампионска лига през миналия сезон - Аякс, започна по убедителен начин участието си в турнира през новия сезон. Възпитаниците на Ерик тен Хаг разбиха Лил у дома с 3:0, въпреки че вече са без две от най-важните си фигури - Френки Де Йонг и Матайс Де Лихт.

Тон за разгрома даде Куинси Промес, който в 18-ата минута получи добър пас в наказателното поле от Таляфико, надигра бранител във въздуха и отбеляза отблизо с глава, намирайки долния десен ъгъл.

Второто попадение падна след почивката - в 50' Нереш изведе Едсон Алварес в наказателното поле и той заби в горния ляв ъгъл. В 62' Таляфико записа името си сред голмайсторите, след като намери с глава топката след корнер и я прати под напречната греда.

В 79' стражът на Аякс реагира своевременно на удар на Челик, а десет минути по-късно Язъджъ нацели гредата.

В мач от група G пък Бенфика загуби срещу РБ Лайпциг. Португалците отстъпиха с 1:2 у дома. Лайпциг поведе с 2:0 с 2 гола на Вернер, а домакините успяха да намалят чрез Сеферович в 84-ата минута. Всички резултати от вечерта вижте в този материал.