И без Неймар: ПСЖ с убедителна победа в Китай (ВИДЕО)

Снимка: Guliver/GettyImages

2288 0

Отборът на Пари Сен Жермен надигра Сидни с класическото 3:0 в предсезонна контрола, играна в китайския град Дзянсу, и показа, че може да печели с лекота и без голямата си звезда Неймар.

Възпитаниците на Томас Тухел нямаха никакви проблеми през целия двубой и закономерно стигнаха до успеха. Резултатът бе открит в 37-та минута от Килиан Мбапе. Шест по-късно Единсон Кавани увеличи аванса на парижани, слагайки до огромна степен край на интригата. В 89-та минута се разписа и Метехан Гючлю.

Следващият мач на френския шампион е срещу Рен в Шънджън, като Неймар отново няма да играе. Срещата със съперника от Лига 1 е последната проверка на тима преди старта на новия сезон в първенството. ПСЖ открива кампанията си с домакинство срещу Ним на 11 август.

Междувременно стана ясно, че ПСЖ е свалил цената на Неймар почти наполовина (подробности четете тук).