Заради този проблем Реал Мадрид може да загуби титлата в Ла Лига

Снимка: Getty Images / Guliver

3190 0

Зинедин Зидан ще има страхотен ребус за разрешаване, след като за гостуването срещу един от най-добрите домакините през сезона в Ла Лига - Ейбар, няма да може да разчита на трима от най-важните си нападатели. Към наказаните Гарет Бейл и Алваро Мората се присъединява и Кристиано Роналдо, който ще получи почивка за следващата среща.

Срещу Лас Палмас той отбеляза 2 гола, за да донесе точката на тима, но равенството 3:3 прати отбора зад Барселона в класирането на шампионата. Очакваше се той да играе срещу Ейбар предвид факта, че слабата форма на Реал в момента може да доведе до това отборът да изпусне титлата в Испания.

Въпреки това Зинедин Зидан и компания действат по план. От няколко седмици програмата на тима е готова и почивката за Роналдо е планирана, за да е готов той за реванша срещу Наполи в Шампионска лига.

В отсъствието на трима от най-резултатните играчи титуляри се очаква да бъдат Хамес, Бензема и Лукас Васкес.