Впечатляващ отбор на Севиля разби Малага и се изкачи до второто място (ВИДЕО)

894 0

Отборът на Севиля временно се изкачи на второто място в класирането на Примера Дивисион след категорична победа над Малага с 4:1.

Воденият от Хорхе Сампаоли отбор буквално размаза съперника си, като до 36-ата минута вкара и четирите си гола и набързо реши мача.

След почти пълно надмощие Севиля поведе в 25-ата минута. Стивън Нзонзи изведе в коридор Лусиано Вието и преотстъпеният от Атлетико нападател пусна покрай вратаря Денис Бойко за 1:0.

Само две минути по-късно Вието вкара втори гол, като с основна заслуга беше Витоло, направил фантастичен рейд отляво и развинтил сума защитници.

Класиката бе оформена в 34-ата минута, когато Уисам Бен Йедер завърши контраатака отдясно, като асистенцията бе на Габриел Меркадо.

Витоло вкара втория си гол в мача в 36-ата минута след бърза многоходова акция.

Севиля остана с човек по-малко в 62-ата минута, когато Адил Рами си изкара два жълти картона за секунди.

Първо, той фаулира много грубо Хуан Карлос, но изрази бурни претенции срещу рефера, въпреки ужасяващото си нарушение, което доведе до 2 жълт картон.

От последвалия фаул Малага намали. Сандро Рамирес завъртя великолепно за крайното 1:4.

Така Севиля има 2 точки аванс пред Барселона, който в неделя приема Еспаньол, и изостава с 4 от лидера Реал, който отложи мача си с Валенсия заради Световното клубно първенство.