Впечатляващ отбор на Севиля разби Малага и се изкачи до второто място в Примера (ВИДЕО)

1363 0

Отборът на Севиля  поне временно се изкачи на второто място в Примера Дивисион след категорична победа над Малага с 4:1.

Воденият от Хорхе Сампаоли отбор буквално размаза съперника си, като до 36-ата минута вкара и четирите си гола и набързо реши двубоя.

След почти пълно надмощие Севиля поведе в 25-ата минута. Стивън Нзонзи изведе в коридор Лусиано Вието и преотстъпеният от Атлетико нападател пусна покрай вратаря Денис Бойко за 1:0.

Само две минути по-късно Вието вкара втори гол, като с основна заслуга беше Витоло, направил фантастичен рейд отляво и развинтил сума защитници.

Класиката бе оформена в 34-ата минута, когато Уисам Бен Йедер завърши контраатака отдясно, като асистенцията бе на Габриел Меркадо.

Испанският национал Витоло вкара втория си гол в мача в 36-ата минута след бърза многоходова акция.

Севиля остана с човек по-малко в 62-ата минута, когато Адил Рами си изкара два жълти картона за секунди. Първо, той фаулира много грубо Хуан Карлос, но изрази бурни претенции срещу рефера.

И това при положение, че направи наистина ужасяващо нарушение. Съдията му показа за втори път картона и съответно бръкна и за червения.

А от последвалия фаул Малага намали. Сандро Рамирес завъртя великолепно за крайното 1:4.

Севиля има 2 точки аванс пред Барселона, който в неделя приема Еспаньол, и изостава с 4 от лидера Реал, който отложи мача си с Валенсия заради Световното клубно първенство.