1839 0

След 9:1 над Гранада в предишния кръг, Реал Мадрид изпита затруднения да остави дистанцията пред себе си и Барселона 4 точки при гостуването си на Райо Валекано. Въпреки това "Белия балет" постигна целта си, след попадения на Хамес и Роналдо след почивката. Голът на португалската звезда бе под номер 300 за него с екипа на Реал.

През първата част Райо показа по-добра игра от мадридчани, които обаче се коригираха след почивката. След пропуск на Роналдо малко преди почивката, Икер Касияс трябваше да се намесва решително в края на полувремето, отразявайки удар на Роберто Трасхорас от близо.

През второто полувреме Бензема, Марсело и Хамес притесниха защитата на домакините, но без резултат. Реал си отдъхна едва в 68-ата минута, когато Роналдо засече с глава центриране на Дани Карвахал - 1:0. Шест минути по-късно Хамес покачи на 2:0, след удар в долния ъгъл след пробив.

В заключителните минути Райо можеше да намали, но Касияс показа класа, изваждайки от ъгъла удар на Манучо.

След успеха активът на Реал стана 70 точки, Райо е 9-и с 38.