Снимка: Getty Images/Gulliver

6490 0

Барселона записа фалстарт на сезон 2019/20 в испанската Ла Лига. Катаунците загубиха с 1:0 от отбора на Атлетик Билбао, като в големия герой се превърна 38-годишният играч на баските Арис Адурис.

Нападателят се появи на терена в 88-ата минута, а само минута след това се разписа и донесе победата на своя тим. Адурис хвърли феновете на Билбао в есктаз след страхотно изпълнение от странична ножица. Освен това нападателят записа и впечатляващо постижение, с което изравни звездата на каталунците Лионел Меси.

Адурис се разписа в 15-и пореден сезон, нещо, което е правил единствено Меси. Аржентинецът пропусна снощния двубой заради контузия. Иначе 38-годишният нападател има 429 мача в елитното първенство на Испания, реаализирайки 157 гола.

Всичко най-интересно от снощния двубой може да видите в този материал на Sportlive.bg.