Снимка: Getty images/Gulliver

1630 0

Тимът на Барселона запази интригата в Премиера Дивисион след безапелационна победа с 5:0 над Леванте.

Лионел Меси се отличи с поредния си хеттрик (38`, 59`, 66), а колегите му от нападението Неймар (17`) и Суарес (73`) спомогнаха за изразителната победа.

Играчите на каталунците играеха с настроение и редуваха положения пред вратата на гостите с елегантни отигравания.

Резултатът откри Неймар с гол-шедьовър в 17-ата минута. Звездата на Барселона се откъсна от защитата и получи изсипан пас, като от воле прехвърли технично вратаря за да изведе тима си напред.

Барселона не изпусна контрола над топката и логично достигна до втори гол.

Защитниците на Леванте загубиха топката пред своето наказателно поле. Последва моментален пас към влизащия на скорост в пеналта Меси, който елегантно прокара топката покрай вратаря за 2:0 в 38-ата минута.

Второто полувреме каталунците успокоиха играта, което не им попречи да творят пред вратата на Леванте.

След поредната атака по учебник, в 59-ата минута Меси направи резултата 3:0. Педро нахлу отдясно в наказателното поле, за да получи балонен пас и с воле насочи към дузпата, откъдето аржентинецът отбеляза своя втори гол в мача.

В 66-ата минута Меси записа хеттрик след гол от дузпа, а резултатът набъбна до 4:0.

В 73-ата минута и Суарес записа името си сред голмайсторите след като засече със странична ножица центриране от левия фланг за 5:0.

В класирането каталунците събират 56 точки - с една по-малко от лидера Реал Мадрид.

Леванте е в зоната на изпадащите с 19 пункта.