2616 0

Барселона не срещна особени трудности във визитата си на Ейбар в мач от 9-ия кръг на Ла Лига. Каталунците се наложиха над скромния испански тим с 3:0 с попадения на Антоан Гризман, Лионел Меси и Луис Суарес. Така временно Барселона за първи път от началото на сезона излезе, макар и временно, на върха в класирането в Ла Лига.

Първото полувреме на мача беше равностойно и предложи само едно попадение. То бе дело на Гризман. В 13' французинът бе изведен зад защитата, напредна и, останал сам срещу вратаря, го преодоля, за което помогна и ударът на топката в крака на Марко Дмитрович. До почивката Лео Меси имаше добра възможност - нападателят опита да финтира вратаря, но той му изби топката.

Барселона стигна до втори гол бързо след почивката - в 50, след точен изстрел на Луис Суарес, но той не бе зачетен заради засада. Все пак, 8 минути по-късно гостите действително вкараха втори гол, но той бе дело на Лео Меси. Попадението беше факт след страхотна комбинация между Суарес, Гризман и Меси - аржентинецът нанесе чудесен завършващ удар, прокарвайки топката между краката на хвърлилия се да блокира удара защитник.
Каталунците оформиха класическия резултат в 66' - Меси получи извеждащ пас, озова се срещу Дмитрович, но реши да чукне към Суарес, който не сгреши - 3:0.