Валенсия записа 13-ти успех за сезона

1487 0

Отборът на Валенсия победи като гост Еспаньол с 2:1 в мач от 22-ия кръг на футболното първенство на Испания.
Пабло Пиати в 62-ата минута даде преднина на Валенсия, а в 85-ата минута вратарят на Еспаньол Пау Лопес си вкара автогол за 2:0 за гостите.

Серхио Гарсия в 89-ата минута върна един гол за крайното 2:1 за Валенсия.

За Валенсия това е 13-и успех за сезона, като тимът е на четвърто място в класирането.

Еспаньол регистрира 10-а загуба, като е на девето място.

Алмерия спечели гостуването си на Кордоба с 2:1.

Домакините откриха резултата в 10-ата минута с гол на Феде.

През втората част в рамките на пет минути Мичел Маседо отбеляза два гола и донесе победата на своя тим.

Успехът изкачи Алмерия на 15-о място в класирането с актив от 22 точки. Кордоба остава в зоната на изпадащите на 18-а позиция с 18 точки.

Хетафе спечели с 2:1 и излезе на 14-то място във временното класиране с 23 точки. Севиля пък държи четвъртата позиция в Испания с 42 точки в актива си.

Хетафе поведе с гол на Васкес от дузпа в 29-ата минута, а Севиля изравни в 66-ата чрез поляка Кричовяк.

5 минути преди края Педро Леон донесе победата на Хетафе.