Този път без грешка, Реал Мадрид се отпуши срещу Лас Палмас

Снимка: Getty Images/Gulliver

959 0

Реал Мадрид победи Лас Палмас с  3:0, след като записа две поредни поражения - от Тотнъм в Шампионска лига и от Хирона в испанското първенство. Въпреки тази победа, отборът на Зинедин Зидан продължава да изостава с 8 точки от лидера Барселона.

Реал имаше шанс да поведе още в 4', като Бензема се озова сам срещу вратаря, но ударът му бе лесно предвидим. Въпреки че домакините владеееха повече топката, до опасно голово положение се стигна чак в края на първото полувреме. То бе реализирано от Каземиро с глава от близко разстояние.

10 минути след началото на втората част Асенсио с мощен удар от далечно разстояние удвои преднината за "Кралския клуб". След това попадение гостите все по-рядко играеха с топката и в 74' Иско направи резултата класически след асистенция на Кристиано Роналдо. Головата суша за португалеца в Примера продължи и в тази среща, макар в 77' да беше близо до гол. Роналдо получи пространство, но ударът му от наказателното поле мина над напречната греда.