Слаб Реал Мадрид едва не загуби срещу Хетафе

Снимка: David S. Bustamante/Soccrates/Getty Images

2809 0

Реал Мадрид завърши наравно 0:0 с Хетафе в мач от 33-тия кръг на Ла Лига. Мадридчани не успяха да отправят нито един точен удар към вратата на съперника, макар че държаха повече топката. Хетафе отправи цели 11 удара, но добри намеси на Тибо Куртоа спасиха Реал от поражението. Така "белите" изостанаха на още 2 точки от Атлетико Мадрид в надпреварата за титлата.

Хайме Мата в 4-ата минута беше изведен на добра позиция, но защитата на Реал изчисти топката. Две минути по-късно отново Мата стреля с глава, а изстрелът премина над гредата.

Мариано Диас в осмата минута отбеляза гол за Реал Мадрид. Доминиканецът обаче се намираше в положение на засада и попадението беше отменено. Хетафе пропусна нова възможност чрез Арамбари. В 13-ата минута отново Диас пропусна за "белите".

В 23-ата минута Хайме Мата нацели гредата за домакините след удар с глава. Мариано Диас стреля опасно в 28-ата минута, но топката беше избита в корнер. Защитата на Хетафе се справи и изчисти топката извън опасност.

Винисиус беше много близо до гола в 39-ата минута, но Давид Сория извади топката с невероятно спасяване.

Матиас Оливейра имаше добра възможност за Хетафе в 48-ата минута, но ударът му мина над вратата. Реал владееше повече топката, но в началото на втората част не успя да създаде нищо опасно.

В 59-ата минута Енес Юнал стреля към вратата, но Тибо Куртоа спаси удара му. В 65-ата минута Зинедин Зидан пусна в игра Карим Бензема вместо Мариано Диас и Антонио Бланко вместо Родриго. По същото време Анхел влезе вместо Хайме Мата. Именно Анхел в 70-ата минута беше близо до гола с изстрел в близост до гредата.

В 79-ата минута Неманя Максимович стреля от средна дистанция като Куртоа направи ново страхотно спасяване. Малко след това Анхел падна в наказателното поле на Реал, но реферът не отсъди дузпа. "Белите" продължаваха да държат топката, но не създадоха нищо интересно пред вратата на противника.

Състави:

Хетафе: 13. Давид Сория, 12. Алан Ньом 2. Даконам Джене, 24. Давид Тимор, 17. Матиас Оливейра, 18. Мауро Арамбари, 20. Неманя Максимович, 10. Енес Юнал, 11. Карлос Аленя, , 15. Марк Кукурела, 7. Хайме Мата

Реал Мадрид: 1. Тибо Куртоа, 19. Алваро Одриасола, 3. Едер Милитао, 32. Виктор Чуст, 12. Марсело, 22. Иско, 10. Лука Модрич, 11. Марко Асенсио, 20. Винисиус, 25. Родриго, 24. Мариано Диас

Преди мача

Хетафе има само 1 победа в последните си 12 мача и има 7 поражения. Освен това за последните 413 минути играчите на Хосе Бордалас са вкарали само 1 гол. От своя страна Реал допусна 10 пъти гол в последните 15 мача, но спечели 40% от мачовете си, в които и двата отбора отбелязаха.

Мадридистите продължават да изпитват сериозни кадрови проблеми - Каземиро и Начо са наказани за двубоя, а с травми продължават да са Еден Азар, Лукас Васкес, Серхио Рамос и Федерико Валверде. Даниел Карвахал е под въпрос.

За Хетафе аут поради контузии са Кабако, Чакла, Кучо и Поведа. Отборът от мадридското предградие ще разчита предимно на голмайстора си Хайме Мата, който е вкарва в два от последните си 4 мача.