Шампиони? Едва ли - Меси зрител на разгромен пердах за Аржентина (ВИДЕО)

1908 0

Испания разби Аржентина с 6:1 в Мадрид на стадион „Уанда Метрополитано” пред 65 500 зрители. Иско стана автор на хеттрик, по един гол добавиха Диего Коща, Тиаго Алкантара и Яго Аспас, а почетното попадение за гостите отбеляза Николас Отаменди.

Reposting @futbolalreves: ... "#Messi 🇦🇷"

Публикация, споделена от Copa Mundo Tienda Deportiva (@copamundo) на

Звездата на Аржентина Лионел Меси пропусна мача заради контузия в подколянното сухожилие. Травмата не е сериозна, но треньорският щаб на "гаучосите" реши да му даде почивка. Нападателят на Барселона бе сред зрителите и след шестия гол на Ла Фурия напусна трибуната.

Аржентина в този мач повтори антирекорд - южноамериканският тим досега бе губил със същия резултат през 1958 г. от Чехословакия и през 2009 г. от Боливия.

На Мондиала в Русия Аржентина е в група с Хърватия, Исландия и Нигерия.

В друга контрола Англия и Италия завършиха 1:1 на стадион "Уембли" пред 83 000 зрители. Джейми Варди даде преднина на островитяните в 26-ата минута, а Лоренцо Инсиние изравни три минути преди края на редовното време.

На предстоящия Мондиал Англия е в група с Белгия, Панама и Тунис, а Италия не успя да се класира за финалите.