Севиля изпусна златен шанс да оглави Примера

2613 0

Атлетик (Билбао) победи Севиля у дома с 1:0 в мач от 10-ия кръг на испанската Ла Лига и спря андалусийците по пътя им към лидерското място в шампионата. Автор на единствения гол стана Ариц Адуриз, който се разписа в 13-ата минута на двубоя.

Нападателят получи качествено центриране и отправи точен удар в горната част на вратата и зад гърба на Бето за 1:0.

Победата изкачи "баските" с 4 позиции и те вече са на 11-о място с 11 точки в актива. При победа на "Сан Мамес" Севиля можеше да изпревари лидера Реал (Мадрид) с една точка и да оглави класирането, но се размина със златния шанс и си остана четвърти. Загубата бе първа за андалусийците, след три поредни победи в шампионата.