Севиля измести Барселона от топ 3 на Ла Лига с 6-ата си поредна победа

1291 0

Отборът на Севиля постигна шеста поредна шампионатна победа, след като надви Осасуна с 0:2 като гост в мач от 24-ия кръг на испанската Примера Дивисион. По този начин възпитаниците на Хулен Лопетеги изместиха испанския колос Барселона от топ 3 и се доближиха на седем точки от лидера Атлетико Мадрид.

В 19-ата минута Диего Карлуш откри резултата за андалусийци, възползвайки се от асистенция на Жоан Жордан. В началото на втората част Люк де Йонг удвои преднината на гостите, след като получи подаване от Ел Хадади.

В края на мача Алехандро Гомес можеше да вкара трето попадение за Севиля, но пропусна. По този начин Севиля се изкачи до третото място в Ла Лига с актив от 48 точки. Осасуна остава на 13-о място с 25 пункта.