Сетиен: Меси се нуждае от почивка

1297 0

Треньорът на Барселона Кике Сетиен заяви след победата на неговия тим срещу Валядолид с 1:0, че звездата на тима Лионел Меси се нуждае от почивка. Причината, поради която испанският наставник е оставил капитана на каталунците през всичките 90 минути на срещата, е била, че крайният изход от мача не е бил ясен до самия ѝ финал.

Меси е бил на терена за Барса във всяка една минута след рестарта на Ла Лига в средата на юни и записа 20-тата си асистенция за сезона, след като подаде на Артуро Видал за единствения гол на неговия тим срещу Валядолид. След срещата Кике Сетиен разкри дали аржентинеца се нуждае от почивка. „Разбира се, вече го казах. Но резултатът от срещата не бе ясен до самия ѝ край. Ако бяхме вкарали повече голове през първото полувреме, повече играчи щяха да получат почивка. Отборът беше изморен. Те разполагат с много добри офанзивни футболисти, а ние нямаше как да покриваме целия терен. Трябваше да се приберем, което направи нещата по-трудни. Трябваше да си спечелим мача през първото полувреме, можеше да вкараме 2-3 гола“, заяви Кике Сетиен пред „Марка“.

Двубоят с Валядолид бе последният в изключително натоварената седмица на Барселона, в която тимът игра още срещу Виляреал и Еспаньол. Сега каталунците ще имат няколко дни пауза преди да посрещнат Осасуна на „Камп Ноу“ идния четвъртък. А ето какъв исторически рекорд записа Меси във вчерашния ден.