Селта свали Атлетико на земята

1450 0

Атлетико Мадрид реши да не гони лидерите в класирането и падна във Виго с 0:2 от Селта в мач от 23-ия кръг на Примера дивисион.

Първото полувреме се размина без голове.

В 58-ата минута обаче Нолито се измъкна от опеката на Миранда иуспя да спечели  дузпа. Фаулираният превърна дузпата в гол за Селта.

Селта продължи бе по-активният отбор на терена и стигна до второ попадение в мача. След многоходова комбинация Ореяна оформи крайното 2:0.

Атлетико остава трети в класирането с 50 точки, на шест и на седем съответно зад Реал и Барса.

Селта е девети с 28 точки.

Райо Валекано пък успя да победи Виляреал с 2:0.

Буено откри резултата в 51-ата минута. В 69-ата Гаел Какута оформи крайното 2:0.

С успеха си Райо Валекано се изкачи на 10-а позиция във временното класиране с актив от 26 точки.