Роналдо влезе в историята с нова награда

1135 0

Четирикратният носител на Златната топка Кристиано Роналдо спечели поредната индивидуална награда за 2016 г. Звездата на Реал Мадрид ще стане първият футболист в историята, който получава приза за Най-добър спортист на Европа за календарната година, съобщи официалният сайт на "кралете".

Португалският национал спечели вота на 27 агенции от Стария континент, сред които и българската БТА. Отличието съществува от 59 години и никога досега не e e връчвано на футболист.

През 2016 г. Роналдо грабна Златната топка, очаква се да завоюва наградата на ФИФА за №1. Той спечели Шампионската лига и световното клубно първенство с Реал, а с националния тим на Португалия стана европейски шампион във Франция това лято.