Роналдо си припомни какво е да вкарваш

Снимка: Guliver/GettyImages

1091 0

Кристиано Роналдо най-накрая прекрати головата си суша и се разписа цели два пъти при победата на Реал Мадрид с 4:1 над Алавес. Изненадващо домакините поведоха още в седмата минута с попадение на Дейверсон, но бързо "белия балет" осъществи обрат.

От дузпа Кристиано в 17-ата минута възстанови равенството, а в 33-ата португалецът с второто си попадение в срещата изведе Реал напред - 1:2.

Роналдо можеше и да оформи хеттрика си в 79-ата но тогава пропусна втората отсъдена дузпа. В 88-ата след подаване на Марсело обаче все пак 3-кратният носител на Златната топка си реализира третия гол, за да фиксира крайното 1:4.

След равенството на Севиля по-рано през деня Реал Мадрид увеличи преднината си на първото място в класирането - 24 точки срещу 21 за андалусците, а Алавес е 13-ти с 10.