Роналдо прекрати едногодишна суша, Реал бие и чака издънка на Барса

1600 0

Кристиано Роналдо вкара гол от пряк свободен удар за първи път от около една година, а Реал Мадрид постигна рутинен успех с 3:0 като домакин на Ейбар в мач от 31-ия кръг на испанската Примера дивисион на стадион „Сантяго Бернабеу“.

Роналдо откри резултата в 21-ата минута, а останалите попадения реализираха необичайните му колеги в атаката Хавиер Ернандес и Хесе Родригес, които получиха шанс от треньора Карло Анчелоти да изиграят повече минути.

„Белия балет“ вече има 73 точки и поне временно се доближава само на една от водача Барселона, който от 21 часа днес гостува на най-негостоприемния домакин през сезона в Ла Лига – Севиля, така че „кралския клуб“ може да се надява на услуга от андалусците в борбата за титлата.