Роналдо няма спирка, вкара гол № 500 и настигна Раул

1631 0

Кристиано Роналдо отбеляза два гола за победата на Реал Мадрид с 2:0 като гост на Малмьо в мач от група "А" на Шампионска лига.

Така супер звездата на "белия балет" записа попадения номер 500 и 501 в кариерата си.  446 гола са за клубовете, чиито екипи е носил - Реал, Манчестър Юнайтед и Спортинг, а останалите 55 за Португалия.

Второто попадение срещу шведите беше 323-то за Роналдо в Мадрид, с което той изравни легендата Раул за най-резултатен футболист в историята на Реал.

Роналдо откри в 29-ата минута, когато получи топката от Иско и останал сам срещу вратаря, без проблеми го преодоля. В заключителните секунди на мача Карвахал подаде към резервата Лукас Васкес, който отклони технично към португалеца и той отблизо оформи крайния резултат.

В последните 12 минути домакините играха с човек по-малко, след като защитникът Йошимар Ютун получи втори жълт картон.