Резервите поднесоха титлата на Реал Мадрид преди мегасблъсъка с Байерн (ВИДЕО)

2768 0

Реал Мадрид вече почти и на теория си осигури титлата в Ла Лига, след като се справи с Реал Сосиедад като гост. Заради предстоящия полуфинал за Шампионска лига с Байерн, Карло Анчелоти бе заложил на почти изцяло резервен състав, който обаче не го подведе и му донесе ценен успех с 1:0. Сред титулярите личеше името на доскоро контузения Едер Милитао, който стартира за пръв път от август, миналата година.

Фамозна асистенция на Дани Карвахал!

"Кралете" вече имат 84 точки - цели 14 пред втория Барселона и се нуждаят от още само 4, за да си гарантират отличието. Сосиедад пък продължава борбата си за зона "Лига Европа" - баските са шести с 51 пункта.

Арда Гюлер , Реал Сосиедад - Реал Мадрид

Мачът като цяло бе постен, а Реал Сосиедад може да съжалява, че изпусна да вземе поне точка срещу един подчертано експериментален състав на "белия балет". Единственото попадение вкара Арда Гюлер в 29-та минута след страхотна асистенция от воле на Дани Карвахал. Малко след това пък гол на Такефуса Кубо бе справедливо отменен заради фал в атака срещу Орелиен Чуамени.

През втората част Кепа спаси страхотен удар на Туриентес, а гол на Оярсабал отново бе отменен, този път заради засада. Десетина минути преди края испанският национал имаше страхотна възможност да отбележи, но шутът му от близко разстояние бе блокиран в последния момент от защитник на Реал.

Още: Томас Тухел обяви кой ще играе и кой ще вкара гол на Реал Мадрид

Томас Тухел е възхитен от Реал Мадрид - призна дали може да остане в Байерн Мюнхен