Реал Сосиедад постигна ценен успех, изравни се с Барселона и Атлетико

2084 0

Реал Сосиедад постигна много важна победа в Ла лига. Отборът грабна трите точки при визитата си на Селта Виго в мач от 10-ия кръг на испанското първенство. За първи път от сезон 2002/03 тимът печели шест от първите си десет двубоя.

Успехът изкачи тимът от Сан Себастиан на втора позиция във временното класиране, изравнявайки го по точки с лидера Барселона.Каталунците обаче имат мач по-малко, след като тази седмица бе отложено дербито с Реал Мадрид. Домакините играха около половин час с човек по-малко, след като Папе Диоп получи втори жълт картон в 66-та минута.

Сосиедад победи с 0:1, а единственото попадение падна осем минути преди края и бе дело на Александър Исак. Той се разписа с удар от границата на наказателното поле след асистенция на Мартин Йодегаард. По този начин отборът събра актив от 19 точки, колкото имат Барселона и Атлетико Мадрид