Реал се издъни срещу новак на старта в Примера, Барса взе реванш от Билбао

Снимка: Gulliver/ Getty images

1384 0

Реал Мадрид не започна по най-добрия начин новия сезон в Примера Дивисион. "Белият балет" записа нулево равенство с новака в елита Спортинг Хихон.

Гостите няколко пъти бяха близо до гол, но не се възползваха от положенията си. Пропуски направиха Бейл, Роналд и Модрич. Спортинг Хихон също опита да вкара, като една от най-чистите възможности за тима бе пропиляна от Карлос Кармона малко след почивката.

В друг по-интересен двубой Барселона победи като гост Атлетик Билбао с 1:0 и взе макар и частичен реванш за поражението от "баските" за Суперкупата на Испания. Единственото попадение в срещата бе дело на Луис Суарес. Уругваецът се разписа в 61-та минута след асистенция на Жорди Алба. Барселона можеше да поведе много по-рано в двубоя, но в 31-та минута Лионел Меси изпусна дузпа.

В останалите двубои, които се изиграха снощи, Бетис и Виляреал завършиха при резултат 1:1, а Селта победи Леванте с 2:1 като гост. Днес предстои мача Гранада - Ейбар.