Реал Мадрид схруска Алавес, а Джуд Белингам посегна към трофея "Пичичи"! (ВИДЕО)

2476 0

Реал Мадрид разкова гостуващия Алавес с 5:0 в странен мач, който можеше да отиде и в друга посока. Гостите се представиха доста добре и имаха много положения, две от които в самото начало на срещата. Тибо Куртоа обаче показа, че навлиза във все по-добра форма и направи няколко блестящи намеси (общо 10 спасявания в срещата!), с което отчая Саму Омородион и Луис Риоха.

Арда Гюлер продължава да разкъсва!

Джуд Белингам вкара едно попадение, с което се приближи още повече до първото място в голмайсторската листа на Ла Лига - англичанинът вече има 19 гола, а водачът Артьом Довбик е с 20. Освен това изпълнението му бе прекрасно - елегантно прехвърлящо воле след ювелирно центриране на Тони Кроос.

Арда Гюлер

Винисиус Жуниор добави два гола за успеха, а Арда Гюлер продължава да изумява. 19-годишният турчин също се разписа - това бе четвъртият му гол за сезона в Ла Лига, с което той убедително води в своеобразната класация за най-много вкарани попадения спрямо най-малко игрови минути.

Въпреки наглед тежката загуба, Алавес има много поводи за радост, главният от които е общото представяне през сезона - баските са новаци, но ще финишират на комфортно място в средата на таблицата, далеч от опасната зона.

Още: Реал Мадрид и Лука Модрич - несподелена любов с неясен край

Тебас не само потвърди за Килиан Мбапе, но и за колко години е подписал с Реал Мадрид

Реал Мадрид плаща повече на Борусия, ако спечели, отколкото УЕФА би платила на Дортмунд за победа

Мануел Нойер фаворизира Джуд Белингам за "Златната топка"