Реал Мадрид с първа издънка под ръководството на Зидан

638 0

"Меденият месец" на Зинедин Зидан в Реал Мадрид приключи тази вечер. След две резултатни победи в Примера дивисион, днес Бетис се превърна в първия тим, който взима точки от отбора на френската легенда, стигайки до равенство 1:1.

Още в 7' Кехудо успя да открие резултата след подаване на Руис, а последвалата канонада от удари от страна на гостите не се увенча с успех през първото полувреме.

През вторите 45 минути "кралете" смазаха своя съперник, но силен мач записа вратаря на севилци Адан, който е бивш играч именно на Реал. Все пак до равенство се стигна, след като 19 минути преди края Карим Бензема изравни. Многоходова акция на "белия балет" завърши с отличен пас в наказателното поле за Хамес, който пусна на празна врата за френския таран - 1:1.

Така Реал Мадрид се отдалечи на 4 точки от Барселона, който е и с мач по-малко от "белия балет". 4 точки е разликата и с втория в класирането Атлетико (Мадрид).