Реал Мадрид с нова победа, вкара 5 на Хетафе

823 0

Реал Мадрид постигна категорична победа от 5:1 като гост на отбора на Хетафе в 33-ия кръг в Примера Дивисион. Гомайстори за Реал са Бензема, Иско, Гарет Бейл, Хамес Родригес и Роналдо, а единственото попадение за домакинте отбеляза Сарабия в 82'.

Във временното класиране "белия балет" се доближи на 1 точка от лидера Барселона, който утре приема Валенсия.

В 29' след центриране на Хамес, Бензема засече топката и откри резулата, а 5 минути преди края на първата част след хубава атака за "белите" Иско удвои преднината. Реал започна атакуващо и вторите 45 минути, Бейл сложи край и на малкото останала интрига 5 минути след подновяването на играта. Уелсецът получи свободно пространство, напредна отдясно и без грешка отбеляза за 3:0.

В 84' гостите чрез Сарабия отбелеляза красиво попадение, но веднага след него Хамес и Роналдо оформиха крайното 1:5.