Реал Мадрид пречупи Кадис за едно полувреме

Снимка: Antonio Pozo / Pressinphoto / Icon Sport

1162 0

Реал Мадрид не срещна трудности при гостуването си на Кадис в двубой от 31-ви кръг на Ла Лига. Момчетата на Зинедин Зидан спечелиха с 3:0 и се изравниха по точки с Атлетико (Мадрид) преди двубоя на "дюшекчиите" срещу Уеска.

Реал поведе в 30-ата минута, след като Винисиус Жуниор беше фаулиран в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа след намеса на VAR и Карим Бензема не сгреши. Три минути по-късно Бензема центрира към Алвадо Одриосола и десният бек удвои резултата. Отново Бензема в 40-ата минута вкара втори си гол в срещата и уби интригата оше в края на първата част.

С двата си гола във вратата на Кадис Карим Бензема вече има 21 гола в Ла Лига и е на две попадения от лидера при голмайсторите Лионел Меси. Пред столичани предстои мач с Реал Бетис в Ла Лига и полуфиналите с Челси в Шампионска лига.

А коя звезда ще подсили Реал Мадрид през лятото, вижте тук.