Реал и Атлетико не се победиха - всичко ще се реши в реванша за Суперкупата на Испания

1155 0

Реал (Мадрид) и Атлетико (Мадрид) завършиха 1:1 в първимач от двубоя за Суперкупата на Испания. Попадението за Кралския клуб отбеляза Хамес Родригес в 80-та минута, а две минути преди края Раул Гарсия оформи равенството.

Карло Анчелоти очаквано бе оставил Анхел ди Мария на пейката, а Сами Кедира дори не бе в разширения състав. Малко изненадващо обаче резерва остана и Хамес Родригес, докато в средата на терена се завърна след наказание Чаби Алонсо. За Атлетико Мадрид пък Антоан Гризман бе на пейката и атаката бе водена единствено от Марио Манджукич. Арда Туран пък бе извън състава заради контузия.

"Кралския клуб" доминира почти през цялото време на "Сантиаго Бернабеу", а първия си гол с бялата фланелка отбеляза новото попълнение Хамес Родригес. Това се случи в 80-ата мин. Даниел Карвахал опита да намери Бензема в наказателното поле, опитът на французина да отбележи обаче бе блокиран, но при добавката колумбиецът отбеляза от близо за 1:0.

Равенството бе възстановено 8 мин. по-късно. Тогава Раул Гарсия бе оставен непокрит на метър от голлинията, полузащитникът засече топката и я прати във вратата, пазена от Касияс.

В самия край на срещата футболистите на Карло Анчелоти имаха претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на Марио Суарес в наказателното поле. Съдията обаче отказа да посочи бялата точка.

Реваншът на "Висенте Калдерон" е в петък, 22 август, от 23:30 ч.