Ракитич направи разликата между Барселона и БАТЕ

1337 0

Барселона записа втора поредна победа в груповата фаза на Шампионска лига, след като стигна до сравнително лесно 2:0 над БАТЕ (Борисов) в Беларус.

Мачът беше решен през второто полувреме, но още през първото каталунците доминираха тотално над своя съперник, а Неймар, Сиуарес, Алвеш и други се отчетоха с куп пропуски.

Барселона отправи цели 13 удара и принудиха вратарят да се намесва решаващо на 4-и пъти, за да се стигне до 0:0 до почивката.

В 49' обаче нещата си дойдоха на мястото. Неймар проби отляво и пусна пред наказателното поле за Ракитич, който с прекрасен удар откри резултата.

В 64' същата комбинация донесе втория гол. Бразилецът навърза няколко играчи и изведе Ракитич на 5 метра от вратата - лек прехвърлящ удар и 2:0.

Така Барселона е №1 в група Е с актив от 7 точки срещу 4 на Бакер, 3 на БАТЕ и 2 на Рома.