Публикуваха разговора между съдиите на Ел Класико след незачетения гол на Ямал

5234 0

От Кралската испанска футболна федерация публикуваха разговора между съдиите по време на неделното Ел Класико. Акцентът е върху ситуацията с незачетения гол на Ламин Ямал. Реал Мадрид победи с 3:2 след късен гол на Джуд Белингам.

Най-спорната ситуация в мача

В 28-ата минута, при резултат 1:1, Ямал стреля след центриране от корнер и топката премина голлинията на вратата, пазена от Андрий Лунин. Реферът Сесар Сото Градо сигнализира, че не е имало гол.

Какво си казаха съдиите след удара на Ямал?

След това обаче няколко минути той се консултира с видеоасистента и накрая потвърди решението си. От федерацията публикуваха запис от разговора между Градо, страничния съдия и видеоасистента Хосе Мария Санчес Мартинес.

"Нямаме доказателства, че топката е пресякла линията, подновете играта от корнер", казва Мартинес относно ситуацията с 16-годишното крило. От Барселона пък обявиха, че може да поискат преиграване на Ел Класико.