Прогресът на Луис Суарес през 2018 година

Снимка: Gulliver/GettyImages

1714 0

Звездата на Барселона Луис Суарес стартира трудно сезона и рядко бележеше, но от началото на 2018 година той е най-резултатният играч в Примера Дивисион, като дори е пред суперзвездите на първентството Лионел Меси и Кристиано Роналдо.

Вчера каталунците надделяха с минималното 1:0 като домакин на Валенсия в първи мач от 1/2-финалите за Купата на Краля, като единственото попадение бе дело на уругвайския национал в средата на втората част.

От началото на 2018 година Суарес е играл в осем мача, вкаравайки девет попадения. При загубата от Еспаньол в предишния кръг на Купата на Краля бе единственият мач, в който той не се разписа, като се появи през втората част като резерва. От началото на кампанията в Ла Лига той има 20 гола в 29 мача, като преди Коледа имаше 11 попадения в 21 срещи.

От началото на тази календарна година съотборникът на Суарес - Меси е с осем гола, а Кристиано Роналдо с шест.