Официално: Клуб от Ла Лига иска преиграване на 9 минути от мач - заплаши със съд (СНИМКА)

1520 0

Елитният испански Кадис държи на това да се преиграят наново поледните 9 минути от редовното време от двубоя им срещу Елче в Ла Лига. Срещата се състоя на 16-и януари, понеделник, като двата отбора завършиха при равенство 1:1.

Домакините от Кадис водеха с 1:0 след ранно попадение на Брайън Окампо и изглеждаше сякаш ще спечелят така нужните в борбата за оцеляване три точки. Въпреки това Елче изравни в 81-вата минута чрез бившия нападател на Спартак Москва Езекиел Понсe.

Голът породи много спорове в Испания, тъй като ясно се вижда, че ВАР е пропуснал да отчете очевидна и огромна засада при изграждането на атаката. Понсе е зад цялата отбрана на Кадис.

Някак системата не е забелязала това и така Кадис остана с право бесен от решението. След този резултат пък Елче остава последен в класирането с едва 5 точки, докато Кадис е на точка от спасението и 17-те пункта на Валядолид.