Новата Испания не уцели вратата и загуби от Франция

1353 0

С гол на резервата Лиок Реми Франция победи с 1:0 Испания в контрола, играна пред препълнените трибуни на „Стад дьо Франс“.

Домакините играха много силно и можеха да постигнат успех с още по-изразителен резултат. Редовно попадение на Карим Бензема обаче бе отменено заради неправилно отсъдена засада.

Селекционерът на испанците Висенте дел Боске направи доста промени в състава си, след като част от ветераните се оттеглиха от националния отбор.

Четирима играчи дебютираха за "Ла Фурия" - Дани Карвахал, Сан Хосе, Раул Гарсия и Алкасер. Тимът на Испания се опита да наложи стила си на игра с дълги разигравания, но за 90 минути не успя да отправи нито един удар в очертанията на вратата на французите.