Мунир извиси Барселона над Еспаньол

1254 0

Барселона се класира напред в турнира за Купата на Краля, след като носителят на трофея спокойно надигра градския си съперник Еспаньол с 2:0 в реванша между двата тима от осминафиналите.

Луис Енрике заложи на голяма част от резервите си след победата с 4:1 в първия двубой, като това даде шанс на Мунир да блесне с екипа на тима. Той отбеляза и двете попадения за своя тим (по един гол в двете полувремена), с което гарантира победата на своя тим в мач, в който почивка получиха Неймар и Луис Суарес.

Иначе напред продължиха и Атлетик (Билбао), като баските стигнаха до минимален успех с 0:1 над Виляреал като гост. Така с общ резултат 2:4 Атлетик продължава напред. Това направиха още Селта Виго и Лас Палмас, който хвърли изненадата, отстранявайки Ейбар.