Меси танцува, Барселона бие, а титлата е все по-близко (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/GettyImages

2669 0

Отборът на Барселона продължава прекрасната си серия в испанската Примера Дивисион. Играчите на Ернесто Валверде записаха 23-а победа, като в 29 мача все още не познават вкуса на загубата. Днес каталунците се наложиха с 2:0 над Атлетик Билбао на своя "Камп Ноу".

Още в 8' домакините излезнаха напред в резултата. Жорди Алба нахлу на скорост по левия фланг и получи топката. Бранителят бе в позиция на засада, която обаче не бе маркирана и веднага пусна пас към свободния Пако Алкасер, който технично откри - 1:0.

15' преди почивката суперзвездата на тима Лионел Меси бе оставен непокрит на дъгата на наказателното поле и с прецизен удар матира Кепа за 2:0. След попадението аржентинецът направи и малко шоу за феновете, след като показа свой танц.

След почивката играчите на Ернесто Валверде свалиха оборотите, но стигнаха по 23-а си победа без да допускат гол.