Меси ще търси първия си гол в ШЛ на удобен стадион

1364 0

Барселона гостува в Прага на местния Славия тази вечер от 22:00 часа българско време. Мегазвездата на каталунците - Лионел Меси, ще опита да реализира първото си попадение в тазгодишното издание на Шампионска лига, след като записа само 30 минути игра срещу Борусия Дортмунд и пълни 90 минути срещу Интер, когато впечатли с играта си, но не съумя да реализира.

Аржентинецът никога не се е разписвал срещу този съперник, но за сметка на това го е правил на този стадион ("Еден Арена"). Това се случи на 1-ви ноември 2011 г., когато испанският шампион гостува на Виктория Пилзен. Крайният резултат е 0:4, а петкратният носител на "Златната топка" се отчита с хеттрик.

След по-трудното начало за Меси заради травмите, които го измъчваха в началото на сезона, сега сякаш той се завръща към позната си форма. Той вкара в събота срещу Ейбар, а шансът да го стори и тази вечер изглежда голям. А кои двама титуляри не отпътуваха с Барселона за Чехия - вижте в този материал на SportLive.