Меси изравни рекорд на легендата Куман и получи поздравления от него

1325 0

Лионел Меси отново влезе в историята на Барселона, след като отбеляза решителния гол за успеха с 3:1 над Атлетик (Билбао), с който класира каталунците на четвъртфинал в турнира за Купата на краля.

Това бе 26-о попадение на Бълхата от пряк свободен удар и с това той изравни рекорда на легендарния Роналд Куман, който бе част заедно с Христо Стоичков от "Дрийм тийм"-а на Йохан Кройф в началото на 90-е на миналия век.

Безспорно най-известният гол от фаул на майстора Куман бе на финала на Шампионска лига през 1994 година за 1:0 над Сампдория, с който донесе първата такава титла на "блаугранас".

Самият холандец, сега наставник на Евертън, честити на Меси в "Туитър" и му пожела скоро да излезе еднолично начело в класацията по голове от преки свободни удари.