Малага нанесе първа загуба на Атлетико от 3 месеца насам

700 0

Атлетико (Мадрид) загуби с 0:1 в мача от 16-ия кръг в Ла Лига срещу Малага на стадион "Ла Росаледа". Това бе първо поражение за "дюшекчиите" от септември насам, когато те паднаха от Виляреал със същия резултат.

Малага победи с гол на Шарлиз 4 минути преди края на редовното време. Мадридчани завършиха срещата с 10 души, след като Габи бе изгонен в 56-ата минута за втори жълт картон.

Атлетико остава на второ място в класирането с 35 точки, колкото има и лидерът Барселона, но каталунците са с мач по-малко. Малага е на 13-а позиция със 17 точки.