Луис Енрике посочи виновника за загубата на Барселона

2800 0

Наставникът на Барселона Луис Енрике посочи себе си като основен виновник за изненадващата загуба на каталунците от Селта с 3:4.

„През първото полувреме не спечелихме нито едно единоборство, не използвахме празните пространства и показахме слабо позициониране.

Освен това не контролирахме достатъчно играта, защото не се движихме добре без топка”, заяви наставникът на каталунците на пресконференцията след двубоя..

Феновете на Барса плачат: Искаме Меси, Меси е Барселона

„След почивката заиграхме по-добре, но четвъртият гол просто ни съкруши. Вратарят на отбора трябва поема рискове. Лесно е да се критикува и да се каже, че трябва да се рискува по-малко.

„Вината за загубата е изцяло моя. Губим и печелим заедно, но когато губим – треньорът има основна вина. Този, който трябва да се поправи първи, съм аз.

Аз нося отговорност за ротации и стартов състав. Аз трябва да бъда винен. Сезонът едва сега започва и няма да правим трагедии”, добави Енрике.