Луис Енрике би рекорд на Гуардиола в Барселона

954 0

Въпреки че пусна състав от младоци и резерви в 1/2-финалния реванш от турнира за кралската купа срещу “Валенсия”, треньорът Луис Енрике успя да победи рекорд на колегата си Пеп Гуардиола в “Барселона”.

На “Местая” каталунският гранд завърши 1:1. Енрике си позволи да даде почивка на повечето си титуляри, защото първият мач бе завършил 7:0 за неговия тим.

С хикса във Валенсия “Барса” увеличи серията си от мачове без загуба на 29.

Това е клубен рекорд. Предишният от 28 срещи бе постигнат от Гуардиола през сезона 2010/2011.

За рекорда на Луис Енрике и “Барселона” се погрижи 19-годишен камерунски юноша.

Уилфрид Каптум изравни за крайното 1:1 в 84-ата мин. Алваро Негредо бе открил резултата в 39-ата мин.

В Испания се пошегуваха, че треньорът на “Валенсия” Гари Невил се е разминал с двуцифрена разлика в полуфиналния сблъсък благодарение на крупната победа, която записа в първата му част.