Коутиньо и Ракитич пратиха Барселона на финал

Снимка: Getty Images/Gulliver

1110 0

Барселона победи с 2:0 Валенсия като гост и се класира за финала за Купата на Краля. Първата среща на "Камп Ноу" завърши 1:0.

Бразилецът Филипе Коутиньо отбеляза първия си гол с екипа на каталунците.  Новото попълнение на каталунците бе точен в 49-ата минута след подаване отляво на Луис Суарес. Tой се появи в игра като резерва на полувремето и с едно от първите си докосвания даде преднина на гостите. победата затвърди Иван Ракитич отново след асистенция на Суарес в 82-ата минута.

Барселона е действащ победител в турнира и рекордьор по спечелени трофеи в Копа дел Рей - 29. На финала Барселона ще играе със Севиля, който отстрани палача на Реал Мадрид - Леганес.