Класика в Мадрид изведе Реал на върха в Примера (ВИДЕО)

1284 0

Реал Мадрид победи Леванте с 3:0 в първи мач от 8-ия кръг на Ла Лига, игран на стадион "Сантяго Бернабеу" в Мадрид. След този успех тимът на Рафаел Бенитес поведе в класирането в Испания.

Резултатът в двубоя бе открит в 27-ата минута, когато Марсело се разписа след асистенция на Кристиано Роналдо.

Няколко минути по-късно обаче гостите можеха да изравнят чрез Дейверсон, но Кейлор Навас направи чудесно спасяване. Роналдо удвои преднината на Кралския клуб 3 минути по-късно. До края на полувремето Леванте не се затвори, а потърси гол, като Навас на два пъти трябваше да се намесва решително.
Реал не се отказа да атакува и след почивката. В 66-ата минута обаче съперникът можеше и да намали изоставането си, ако вратарят на "белите" не бе показал класа след удар на Набил Гилас.
Малко преди края на редовното време Роналдо пропусна да вкара втори гол в мача, но малко по-късно Хесе Родригес оформи крайното 3:0 в полза на домакините.
Дебют за Реал в Примера направи в този мач Маркос Йоренте, който влезе на мястото на Матео Ковачич в края.
На полувремето Бените смени Гарет Бейл, но не заради контузия, а за да му даде почивка.
В началото на мача Кристиано Роналдо показа пред феновете своята "Златната обувка".

С тази победа Реал натрупа актив от 18 точки и излезе на първо място в класирането на Ла Лига, докато Леванте остава в зоната на изпадащите с 6 точки от 8 двубоя.